Online chat users: None

FAQ   Search   Memberlist   Usergroups   Register   Profile   Log in to check your private messages   Log in 

Cumpar Gamo Hunter Extreme 4,5mm

Post new topic   Reply to topic    Club Airguns Forum Index -> Anunturi vanzari cumparari (Boutique)
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Tzuica
Visitor
Visitor

PostPosted: Wed Apr 27, 2011 2:00 pm    Post subject: Cumpar Gamo Hunter Extreme 4,5mm Reply with quote

pm daca poate cineva sa-mi aduca
Back to top
View user's profile Send private message
Tzuica
Visitor
Visitor

PostPosted: Thu Aug 04, 2011 8:53 pm    Post subject: Reply with quote

inca vreau sa cumpar. cu noua legislatie acum e voie sa se vanda arme cu o viteza mai mare de 220m/s
poate cineva sa-mi aduca ?
Back to top
idiotul
Visitor
Visitor

PostPosted: Fri Aug 05, 2011 3:17 am    Post subject: Reply with quote

Un link cu noua legislatie ?
Back to top
lighty9
.22LR Member
.22LR Member

PostPosted: Fri Aug 05, 2011 12:20 pm    Post subject: Reply with quote

era sub forma de proiect. nu stim daca s-a supus votului si daca da trebuie vazut daca s-a acceptat tot proiectul.cred ca daca s-ar fi supus votului se facea ceva vilva pe aici.
dmaster1988
.223 Member
.223 Member

PostPosted: Fri Aug 05, 2011 1:31 pm    Post subject: Re: Cumpar Gamo Hunter Extreme 4,5mm Reply with quote

Tzuica wrote:
pm daca poate cineva sa-mi aduca

Ai vazut filmuletul cu porcii mistreti ? Very Happy Very Happy Very Happy tocmai am vazut eu unul cu gamo hunter extreme 6.35 calibru unde a picat purcelusul ca fulgerat!

Trebuie sa fie intradevar puternica arma asta
View user's profile Send private message Send e-mail AIM Address Yahoo Messenger
lighty9
.22LR Member
.22LR Member

PostPosted: Sat Aug 06, 2011 8:15 am    Post subject: gamo hunter extreme Reply with quote

daca filmuletul e cel care l-am vazut si eu omul trage acolo de la citiva metrii, asta poti s-o obtii la fel de bine cu un hatsan la un pret mai bun. in plus turcii le fac din ce in ce mai bine. un hatsan torpedo este ca putere cel putin la nivelul lui hunter extreme avind si avantajul unei tevi fixe.si chiar sunt frumoase.faptul ca tzuica vrea una la calibrul1.77inseamna ca e fascinat de viteza alicei. prin definitie nu e recomandat la vinatoare si nici la distante mari acest calibru.sa tragi la hirtie cu 380 m/sec chiar nu are sens.greutatea f mare a armei si reculul la fel de extrem ca si denumirea ei nu o recomanda la trageri de precizie, trebuie sa fi bun de tot sa o stapinesti.prin urmare daca banii nu sunt o problema tot un pcp constituie o alegere mai buna, puterea poate fi chiar mai mare, iar lipsa reculului sau unul f mic il recomanda ptr precizie.altfel , un hatsan torpedo face acelasi lucru si la un pret mai bun.nu stiu inca la ce nivel sunt acum hatsanurile cu acel quatro trigger si acel sistemSAS de absorbtie si diminuare a reculului.
bogdan187
.22LR Member
.22LR Member

PostPosted: Sat Aug 06, 2011 2:39 pm    Post subject: Reply with quote

Ca sa ma bag si eu '' ca musca in lapte'' , am tras cu amndoua(hatsanul din semnatura si gamo hunter extrem 4.5 intr-o incapere ), cand imi cautam arma am gasit un hunter extrem 4.5 la un magazin (i-am trimis link-ul atunci pe pm colegului nostru ) .
Concluzia - hunter-ul sa stii ca este mult mai puternic decat hatsan , abia am reusit sa o armez-crede-ma tre, sa fii mancat bine (am 110 kg) , in schimb nu stiu ce fel de precizie ai cu ea ca eu unul nu mai vedeam nimik dupa ce trageam , ca sa nu mai vorbesc de zgomot , ca daca tragi intr-o incapere iti cam tiuie urechile , asadar avand in vedere ca este scumpa -600 Euro era la magazin. nu mi-as cumpara-o; sunt pcp-uri mult mai bune la pretul asta ..sumatra de ex. care este la fel de puternica
Parerea mea este sa nu mai bagi in seama clipurile alea comerciale despre cum cade porcul , ca daca ii dai unde trebuie cade si cu una normala, si cine stie cate animale or chinuit pana au nimerit unul unde trebuia.....
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger
dmaster1988
.223 Member
.223 Member

PostPosted: Sat Aug 06, 2011 4:33 pm    Post subject: Reply with quote

Bogdan spune-ne si noua unde ai gasit hunter extreme 4.5 in Romania cu arc original (adica nelimitata) ? sunt curios
View user's profile Send private message Send e-mail AIM Address Yahoo Messenger
lighty9
.22LR Member
.22LR Member

PostPosted: Sat Aug 06, 2011 5:25 pm    Post subject: Reply with quote

interesant si de luat in seama ceea ce spune bogdan 187, asta ptr ca a si tras cu ele. aprecierea mea cum ca hatsanul torpedo ar fi cel putin egal cu hunter extreme am facut-o comparind datele de catalog precum si citind ceva reviews pe sites straine.cu astea te mai poti insela ca nu stii axact cu ce alice au testat.poate ca hatsanul testat de bogdan 187 nu era la full power.dar oricum diferenta de pret mi se pare imensa. chiar daca reusesti sa o armezi, reculul si greutatea reduc dramatic precizia.
Tzuica
Visitor
Visitor

PostPosted: Sat Aug 06, 2011 5:50 pm    Post subject: Reply with quote

multumesc de informatii da vreau sa lamuresc cateva aspecte
1. pt purcelusi am un Marlin 336 45-70 gov din care cad numa cand pocneste
2. gamo hunter extreme e strict de antrenament pt ca da cu copita cel mai tare
3. acum ca mai pica si vreo cioara/pisica/hoinar etc nu mai punem la socoteala

p.s.nu am in pm nimic legat de locatia unde as gasii una in romania
Back to top
lighty9
.22LR Member
.22LR Member

PostPosted: Sat Aug 06, 2011 8:45 pm    Post subject: Reply with quote

chiar m-am uitat la modificarile ce au aparut in lege. din pacate interdictia la 220m/s si munitia aferenta a ramas in lege.o relaxare totusi la uz. este permis uzul in spatii delimitate unde publicul nu are acces, deci nu doar in poligoane autorizate ca pina acum.
bogdan187
.22LR Member
.22LR Member

PostPosted: Sat Aug 06, 2011 10:21 pm    Post subject: Reply with quote

Arma am gasit-o la Huntshop, un magazin de profil din Musnita Noua, judetul Timis, primul sat cand mergi din Timisoara spre Buzias.
Magazinul e al unu om care a stat ceva timp in state si cand a venit si-a adus si colectia de arme , care cupridea si vre-o 3 gamo extrem toate in calibrul 4,5pe care de altfel le-a si vandut ,.... nu cred sa mai aiba vre-o una.
Pagina web a firmei : http://www.huntshop.ro/hunt-shop.html
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger
bogdan187
.22LR Member
.22LR Member

PostPosted: Sat Aug 06, 2011 10:27 pm    Post subject: Reply with quote

Tzuica wrote:

Acum mi-am verificat si eu mesajele , imi cer scuze, informatia i-am oferit-o unui alt user.
Tzuica
Visitor
Visitor

PostPosted: Mon Aug 08, 2011 10:20 pm    Post subject: Reply with quote

bogdan187 wrote:
Tzuica wrote:

Acum mi-am verificat si eu mesajele , imi cer scuze, informatia i-am oferit-o unui alt user.

multumesc pt informatii
Back to top
Post new topic   Reply to topic    Club Airguns Forum Index -> Anunturi vanzari cumparari (Boutique) All times are GMT + 2 Hours
Page 1 of 1

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum